piątek, 26 grudnia 2014

Polska - Lekcja latania

Czy jest ktoś, kto nie zastanawiał się "Jak to jest latać?". Czy jest ktoś, kto o tym nie śnił? Większość z nas w fazie marzeń i snów pozostaje. Jest jednak sposób, aby zapewnić sobie namiastkę tego uczucia. Warszawski Flyspot to najnowocześniejszy tunel aerodynamiczny w Polsce. Cztery i pół metra szerokości, na której można... latać. Dokładniej mówiąc, ma to być symulacja skoku spadochronowego z 4000 metrów! 

MARZENIA

Zawsze marzyłam, żeby ze spadochronem móc skoczyć. Gdy byłam nastolatką podkochiwałam się w Marcinie ze Szczecina, który był skoczkiem. Tata latał samolotem, do którego nigdy mnie nie ciągnęło. Za to na corocznych festynach i pokazach lotniczych podziwiałam właśnie skoczków. 

Jakie to musi być piękne. Tak lecieć. Ta cisza.. No może pędu powietrza ciszą nazwać nie można, ale pewne jest to, że podobnie jak w szybowcu, nic nie warczy, nic zakłóca tej chwili, kiedy jesteś ty i przestrzeń. 

RZECZYWISTOŚĆ

Zawsze marzyłam o skakaniu ze spadochronem. Dzięki Flyspot mieliśmy okazję wyobrazić sobie, jak to może wyglądać. Przeżycie fantastyczne, choć zdecydowanie zbyt krótkie i wcale nie takie łatwe, na jakie wygląda! Łatwo to popatrzeć sobie z kanapy.. W rzeczywistości nie miałam absolutnie żadnej kontroli nad tym, co się ze mną działo!
Latanie w tunelu ma jedną ogromną zaletę - pozwala poczuć się niczym skoczek bez przechodzenia szkolenia... Zobaczcie sami. 


O czym pamiętać? 

Ubierz się wygodnie. Na swoje ubrania dostaniesz do założenia specjalny kombinezon i obowiązkowy kask, więc uwaga na fryzury... Dodatkowo google i stopery do uszu. 

Zabierz na zmianę buty sportowe, chyba, że nie przeszkadza ci założenie butów, które ma dla klientów Flyspot. 

Voucher kup w okazyjnej cenie, np. na grouponie - jeśli jest taka możliwość. Flyspot, nie ma co ukrywać, to naprawdę duży wydatek rzędu 200-300zł za dwa loty trwające ok 1,5 minuty. 

Rezerwuj termin wcześniej. Dwa tygodnie to mało czasu na znalezienie pasującej daty i godziny. Ośrodek otwarty jest dopiero od kilku miesięcy i przeżywa ogromne oblężenie. Terminy na kilka miesięcy wprzód są już zajęte.

Więcej informacji i rezerwacje na stronie www.flyspot.pl
1 komentarze:

Dziękuję, że dzielisz się ze mną swoją opinią! To dla mnie ważne.

Facebook Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Best Web Hosting Coupons