piątek, 15 lipca 2016

Ameryka Pld - Kolumbia - Dolina Cocory

Dolina palm otoczonych chmurami i mgłą, która kilkukilometrową drogą prowadzi do rezerwatu kolibrów, to jedno z miejsc, które będąc w Kolumbii po prostu trzeba odwiedzić.
Valle de Cocora proponuje dwie przyjemne opcje wycieczki.

Pierwsza z nich to krótki spacer po dolinie, gdzie można przyjrzeć się wyrastającym na kilkadziesiąt (podobno najwyższa ma 60 metrów!) palmom woskowym. Widok niesamowity, bo palmy rzeczywiście wystają ponad inne drzewa i dają możliwość fotografowania tego cudu natury. (Aby wybrać się na taki spacer nie skręcamy zgodnie ze znakiem do Acaime, tylko idziemy prosto...)

Druga opcja to już bardziej wymagająca wędrówka 5 kilometrów w góry. Trasa sama w sobie nie jest bardzo trudna. Trzeba mieć trochę wprawy w chodzeniu po górach, bo duża część szlaku to wspinanie się po kamieniach, mostki nad rzeką i duża ilość błota zmieszanego, niestety, z końskim łajnem. Tą samą drogą idą ludzie i ogromna ilość turystów na koniach... Wymaga dobrej kondycji i siły. 


Warto jednak pokonać te kilka kilometrów i wejść na wysokość 2660 m.n.p.m, aby usiąść w zaciszu rezerwatu i podziwiać kolibry. Jest ich tam mnóstwo dzięki poidełkom ze słodką wodą, do których chętnie przylatują. Brzęczą niczym małe bąki, zachwycają różnorodnością wyglądu i oczarowują. 


Wstęp do rezerwatu kosztuje 5000 pesos(7,50zł) i w tej cenie otrzymujemy napój - butelkę wody, szklankę coli, kawę, herbatę lub agua de panela, czyli słodki napój z cukrem trzcinowym - specjalność Kolumbii!

Jak dojechać
Codziennie już od 6.30 rano z głównego placu w Salento odjeżdżają jeepy - Willys, które wypakowane turystami po brzegi wiozą zainteresowanych do doliny. Podróż trwa 20 minut i kosztuje 3600 pesos (ok.5zł). 

Swoją drogą serdecznie i szczerze polecam Salento, jako urocze małe miasteczko na wzgórzu, które nie dość, że jest piękne i przyjemne, to leży w samym sercu regionu Quindio. Można tutaj zacząć wyprawę w góry, można odwiedzić doliny, można wybrać się na plantacje kawy i do gorących źródeł.
Bieżąca woda jest tutaj tylko nocą, miasto leży na wzgórzu i bardzo mocno kojarzy mi się z uroczym Sighnagi w Gruzji. Spokój, piękno i odpoczynek.
7 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki. Doskonałe miejsce na spędzenie czasu!

   Usuń
  2. Dzięki. Doskonałe miejsce na spędzenie czasu!

   Usuń
  3. Magiczna kraina... Zakochałam się w tych zdjęciach!

   Usuń
 2. Fascynująca kraina zieloności :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasz świat jest piękny. Uściski dla Matki Natury!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że dzielisz się ze mną swoją opinią! To dla mnie ważne.

Facebook Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Best Web Hosting Coupons