piątek, 15 lipca 2016

Ameryka Pld - Kolumbia - Dolina Cocory

Dolina palm otoczonych chmurami i mgłą, która kilkukilometrową drogą prowadzi do rezerwatu kolibrów, to jedno z miejsc, które będąc w Kolumbii po prostu trzeba odwiedzić.
Valle de Cocora proponuje dwie przyjemne opcje wycieczki.

Pierwsza z nich to krótki spacer po dolinie, gdzie można przyjrzeć się wyrastającym na kilkadziesiąt (podobno najwyższa ma 60 metrów!) palmom woskowym. Widok niesamowity, bo palmy rzeczywiście wystają ponad inne drzewa i dają możliwość fotografowania tego cudu natury. (Aby wybrać się na taki spacer nie skręcamy zgodnie ze znakiem do Acaime, tylko idziemy prosto...)

Druga opcja to już bardziej wymagająca wędrówka 5 kilometrów w góry. Trasa sama w sobie nie jest bardzo trudna. Trzeba mieć trochę wprawy w chodzeniu po górach, bo duża część szlaku to wspinanie się po kamieniach, mostki nad rzeką i duża ilość błota zmieszanego, niestety, z końskim łajnem. Tą samą drogą idą ludzie i ogromna ilość turystów na koniach... Wymaga dobrej kondycji i siły. 


Warto jednak pokonać te kilka kilometrów i wejść na wysokość 2660 m.n.p.m, aby usiąść w zaciszu rezerwatu i podziwiać kolibry. Jest ich tam mnóstwo dzięki poidełkom ze słodką wodą, do których chętnie przylatują. Brzęczą niczym małe bąki, zachwycają różnorodnością wyglądu i oczarowują. 


Wstęp do rezerwatu kosztuje 5000 pesos(7,50zł) i w tej cenie otrzymujemy napój - butelkę wody, szklankę coli, kawę, herbatę lub agua de panela, czyli słodki napój z cukrem trzcinowym - specjalność Kolumbii!

Jak dojechać
Codziennie już od 6.30 rano z głównego placu w Salento odjeżdżają jeepy - Willys, które wypakowane turystami po brzegi wiozą zainteresowanych do doliny. Podróż trwa 20 minut i kosztuje 3600 pesos (ok.5zł). 

Swoją drogą serdecznie i szczerze polecam Salento, jako urocze małe miasteczko na wzgórzu, które nie dość, że jest piękne i przyjemne, to leży w samym sercu regionu Quindio. Można tutaj zacząć wyprawę w góry, można odwiedzić doliny, można wybrać się na plantacje kawy i do gorących źródeł.
Bieżąca woda jest tutaj tylko nocą, miasto leży na wzgórzu i bardzo mocno kojarzy mi się z uroczym Sighnagi w Gruzji. Spokój, piękno i odpoczynek.
8 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki. Doskonałe miejsce na spędzenie czasu!

   Usuń
  2. Dzięki. Doskonałe miejsce na spędzenie czasu!

   Usuń
  3. Magiczna kraina... Zakochałam się w tych zdjęciach!

   Usuń
 2. Fascynująca kraina zieloności :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasz świat jest piękny. Uściski dla Matki Natury!

  OdpowiedzUsuń
 4. a może by tak rzucić wszystko i wyjechać do Ameryki Południowej? :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że dzielisz się ze mną swoją opinią! To dla mnie ważne.

Facebook Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Best Web Hosting Coupons