wtorek, 18 lipca 2017

Europa - Polska - Elbląg


Jest takie małe, urocze miasteczko na Pomorzu, a nie, przepraszam to już województwo warmińsko-mazurskie! To miasto nazywa się Elbląg i warto spędzić tam kilka chwil!

www.niwicz.pl

Do Elbląga zajechaliśmy trochę przypadkiem, mieliśmy jeszcze jeden dzień z noclegiem w drodze znad morza do Warszawy. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę.

Kemping z szuaszarką w łazienece

Polecam spanie na kempingu nr 61. W centrum miasta, nad rzeką - wieczorem można posiedzieć sobie na kamiennych schodach i pokontemplować przyrodę razem ze śpiącymi obok kaczkami.Tajemnice uliczek

Staróweczka niewielka, przyjemna i niezwykle zadbana. Wieczorem akurat odbywał się koncert szantowy. W bocznych uliczkach tańsze knajpki - szczególnie zachęcam do zajrzenia na ul. Sukienniczą, aby spróbować kuchni uzbeckiej!


Posłuchaj, co "mówi ulica": https://soundcloud.com/adakot/audiomurale_short

Miasto mówi

Jedną z ciekawszych rzeczy, których nie można pominąć w Elblągu jest Muzeum Archeologiczno-Historczyne (Bulwar Zygmunta Augusta). Cóż za fascynująca wystawa o dziejach Elbląga! Świetnie zrobiona i dla małych, i dla dużych, i dla tych, co chcą szybko i trochę, i dla tych, którzy ciekawi są wielu szczegółowych informacji! Warto zajrzeć, szczególnie, że za wstęp nie jest pobierana żadna opłata.


W okolicy mnóstwo tras rowerowych, Zalew Wiślany, Wysoczyzna Elbląska, Frombork i kilkadziesiąt kilometrów do morza. Miejsce idealne.Zdjęcia: www.niwicz.pl :)

1 komentarze:

  1. Byłam niedawno w Elblągu. Pora już nie była taka wczesna, no bo ok. 9:30 a jednak w mieście puściutko. Cisza, spokój. I niestety niezbyt przyjemna pogoda :(

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że dzielisz się ze mną swoją opinią! To dla mnie ważne.

Facebook Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Best Web Hosting Coupons