niedziela, 17 czerwca 2018

Europa - Hiszpania - Koncert u Gaudiego

Barcelona to miasto Gaudiego. Mozaiki, fantastyczne kamienice i wszechobecna atmosfera artystyczna... Czy wiedzieliście jednak, że na dachu jednej z kamienic organizowane są koncerty? 

Barcelona to jedno z tych miast, gdzie każdy zabytek i atrakcja ma swoją cenę. Wysoką cenę. Jednak, jeśli już ktoś zdecyduje się wydać te kilkadziesiąt euro np. na zwiedzanie Casa Batlló, to warto dołożyć 10 euro, aby przeżyć niezwykłe chwile na dachu kamienicy.

Zwiedzanie kamienicy

W cenie biletu jest godzinne zwiedzanie kamienicy z audioprzewodnikiem. (Niestety nie jest dostępny w języku polskim.) Za to ma bardzo ciekawą, wirtualną aplikację, która pokazuje, jak dany pokój wyglądał w rzeczywistości. Wystarczy poruszać smartfonem, aby oglądać pomieszczenie sprzed lat.


Casa Batlló to kamienica, w której nie ma ani jednego kąta prostego. Jest tam specjalny system wentylacji przypominający z wyglądu skrzela, gdyż cały dom inspirowany był naturą, a w szczególności życiem w morzu. Rzeczywiście warto zwiedzić kamienicę w środku. Powiem tylko, że godzinka to w sumie niewiele czasu i trzeba szybko wędrować po kolejnych piętrach.

Koncert

Po godzinie zwiedzania goście zapraszani są na dach, aby przez kolejną godzinę posłuchać muzyki. Lampki, piękne mozaiki i panorama Barcelony. Wspaniała atmosfera. Myślę, że warto dołożyć te kilka euro, jeśli już ktoś planuje zwiedzanie kamienicy.

Bilety

Koncerty odbywają się pod, całkiem właściwą, nazwą Las Noches Magicas, czyli Magiczne Noce. Bilet kosztuje 39 euro. Kalendarz koncertów z krótkimi filmami dostępny jest TUTAJ. Bilety trzeba kupić on-line. W cenie biletu: godzinne zwiedzanie kamienicy, koncert, dwa drinki.


5 komentarze:

 1. Zwiedzanie kamienicy na pewno było świetnym przeżyciem :) Blog pełen ciekawych informacji i pozytywnej energii. Warto tutaj zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję i rzeczywiście niezwykłe miejsce!

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przyznać, że blog jest naprawdę interesujący.

  OdpowiedzUsuń
 4. Te miejsca są naprawdę warte odwiedzenia.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że dzielisz się ze mną swoją opinią! To dla mnie ważne.

Facebook Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Best Web Hosting Coupons